Muratpaşa / ANTALYA

Yeşilbahçe Mah. Çınarlı Cad. M. Kemal Ayanoğlu Sit. A\6

+90 (242) 321 33 22

info@ttemeklilik.com

İmkansızlıklar İçinden Gelen Şampiyonluk

Atatürk İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübü kız ve erkek basketbol takımı oyuncuları yağmurlu havalarda çatısı su alan, sıcaklarda ise hamam gibi olan spor salonunda antrenman yaparak çeşitli yaş gruplarında derece elde etti

Plaketle teşekkür

Büyük imkansızlıklar içinde antrenman yapan Atatürk İlköğretim Okulu kız ve erkek basketbol takımı yıl içerisinde okul sporları ve Antalya Amatör Basketbol Ligi yaş gruplarında dereceler elde etti. Mücadele ettikleri ligde sezon başında malzeme ve forma ihtiyacı olan ve bu eksikliğini kendilerine sponsor olan T-T Sigorta ve Emeklilik sahibi Tunç Terzioğlu’nun yardımları ile çözen Atatürk İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübü, kız ve erkek takımlarında çeşitli yaş gruplarında Antalya il birinciliği ve ikinciliği elde etti. Başarılı öğrenciler sezon başı kendilerine destekle bulunan işadamı Tunç Terzioğlu’na plaket vererek teşekkür etti.

Tesis sıkıntısı çok fazla

Atatürk İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübü Basketbol Takım Antrenörü Kemal Gümüşçay, okul sporları basketbol branşında Küçük Erkekler Antalya Şampiyonluğu, Küçük Kızlar Antalya ikinciliği, kulüplerde ise U14 Antalya ikinciliği, U15 Antalya üçüncülüğü, U16 Antalya üçüncülüğü U18 Antalya üçüncülüğü elde ettiklerini belirtti. Sezon başı büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirten Gümüşçay, “Özellikle Antalya’da tesis sıkıntımız çok fazla, sezon içerisinde büyük zorluklarla ve maddi olanaksızlıklarla ayakta durmaya çalıştık. Sponsorlarımızın bizim ayakta kalmamızda büyük katkısı var bu inkar edilemez” dedi.

Elde şemsiye antrenman yaptık

4 mevsim Antalya’da güneşin olması çeşitli spor branşlarında her mevsim antrenman yapma olasılığı sağladığını belirten Antrenör Gümüşçay, “Daha iyi başarılar elde etmemiz için daha iyi şartlar gerekli. Okulumuzun çadır bir spor salonu var ama zemini iyice kabardı ve yağmurlarda su alıyor. Yeri geldi şiddetli yağmurda elimizde şemsiyelerle içerde turnike çalıştık. Salonun su almasından dolayı zemin şu anda kabarık ve şişik vaziyetti. Böyle bir salonda şampiyon çocuklar çıkarttık. Ama hiç salonu olmayıp da birşeyler başarmaya çalışan okullarımızda var” ifadelerini kullandı.

 

İnsanlar farkında değil

Sezon başı okulun basketbol takımına sponsor olarak malzeme ve forma desteği veren işadamı Tunç Terzioğlu ise kendisine verilen plaketi kabul ettikten sonra çocukların antrenman yaptıkları salonu görerek genç sporcuların önümüzdeki sene daha iyi şartlarda çalışma yapmalarını sağlamak için elinden gelen desteği vereceğini belirtti. Terzioğlu, “Aslında insanların içinde iyilik yapmak var, ama birşeylere vesile olmak gerekir. Böyle bir okul takımının neler yaptığının birçok insan farkında bile değil. Birçok büyük şirket sosyal sorumluluk projelerinden bahseder ama bence asıl sorumluluk zor şartlarda çalışan okul takımlarına destek olmaktır” dedi.

Destek sözü verdi

Takım antrenörünün hangi şartlar altında başarıyı elde ettiklerini kendisine anlattığını belirten Terzioğlu, “Öğrencilerin imkansızlıklar ve zorluklar içerisinde başarılı olmaya çalıştıklarını öğrendiğimde kendim de iki çocuk babası olunca, bir yurttaş olarak kendime bir sorumluluk edindim. Başarılı olmuş olmaları tabiki bizleri son derece mutlu ediyor. Buradaki şartları gördükten sonra imkansızlıklar içerisinde başarı elde etmeye çalışan okul takımlarımıza yardımcı olmak için önümüzde ki senede elimden gelen her türlü desteği yapmaya hazırım. Bundan sonrası için olabildiğince destek olmak amacıyla bağlı bulunduğum platform içerisinde de çocuklar için mücadele edeceğim” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

KAYNAK : http://www.akdenizmanset.com.tr/spor/imkansizliklar-icinden-gelen-sampiyonluk-h148911.html

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.